YEMEK DUASI

Orjinal Sözler 21 Haziran 2014 75
YEMEK DUASI
SPONSOR BAĞLANTILAR

Sizler için bu sayfamızda harika yemek duaları hazırladık. İslam dininde yemek dualarının ne kadar önemli olduğunu anlatan kısa bir giriş yazısını da aşağıda bulacaksınız. Bu sayfamızda sofra dualarından en güzel örnekleri bulabilirsiniz. Yemeklerden sonra okuyabileceğiniz kısa yemek dualarını da beğeneceğinizi düşünüyoruz. En güzel sofra dualarından örnekleri dilerseniz sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Sayfamızda Türkçe sofra duaları yer alır. Bu Türkçe yemek dualarının anlayarak bilerek okuyacaksınız. Sizin okuduğunuz sofra duasının sözlerini dinleyenlerde anlayacak ve amin diyecektir. Allah dualarınızı kabul etsin. Sofralarınıza bereket versin…

SOFRA DUALARI

Yemek duası ya da sofra duası Allah’a, sunmuş olduğu nimetlere karşılık biz kullarının en güzel şükür yollarından birisidir. Sofra duası okunan evlerde evin bereketi artmaktadır. Sofra duası ya da yemek duası okunduğunda aynı zamanda günahların affolunmasına da vesile olmaktadır. Sofraya oturulduğunda yemeğe besmele ile başlamak ve sofra duası okumak sünnet olmaktadır. Keza bununla birlikte Hadis-i Şerifte yemekten sonra sofra duası okuyan kişilerin günahlarının affedildiği/edileceği söylenmektedir. Bir başka Hadis-i Şerifte de de yine kişi yiyip içtikten sonra sofra duası okursa yeni doğmuş gibi günahsız olur denilmektedir.

Sofra Duası 1

Bizleri yokken var eden, bizlere yedirip içiren Yüce Rabbimize hamdolsun, Kâinatın efendisi sevgili peygamberimize salât ve selâm olsun. Mağfiret ve rahmet bütün Müslüman kardeşlerimizin üzerine olsun. Ya Rabbi! Rızık ve nimet veren sensin! Sen kapına yönelenleri boş çevirmezsin. Biz aciz kullarız, Senin sonsuz ikram ve ihsanına muhtacız. Bizlere dünya ve ahirette güzel nimetler ihsan eyle! Ey güzel Rabbimiz! Bu sofrada tattırdığın nimetlerin daha güzellerini ebedî mutluluk yurdu olan cennetinde de tatmayı bizlere nasip eyle! Ya Rabbi! Bu helâl gıdaların şükrünü eda edebilmeyi ve Sana kullukta bulunabilmeyi bizlere nasip eyle! Ya Rabbi! Bu sofranın hazırlanmasında emeği geçen kardeşlerimizin kazançlarına bereket, kendilerine sağlık huzur ve mutluluk ihsan eyle! Ailelerinden ahirete göç edenlere ve geçmişlerimize merhamet eyle! Ya Rabbi! Mülkün sahibi sensin, dilediğine mülkü verir, dilediğinden alırsın. Dilediğini aziz, dilediğini zelil edersin. Bizleri; aziz kıldığın ve nimet verdiğin kullarından eyle! Ya Rabbi! Bizleri nimetlerinden mahrum eyleme. Sağlık, huzur ve mutluluğumuzu daim eyle. Ya Rabbi! Bizleri, mümin kardeşlerimizi ve tüm insanlığı her türlü kaza, bela, afet ve musibetlerden muhafaza eyle! Barış ve esenlik dolu bir dünyada yaşayabilmemizi bizlere lütfeyle! 

Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.

Sofra Duası 2

Nimeti Celilullah, bereketi Halilullah, şefaat ya Rasülullah, Bismillahi açtır Allah’ım, nimeti taştır Allah’ım, cemaline ulaştır Allah’ım, Mekke Medine’yi dolaştır Allah’ım, bu sofralar nurdur, kaza belaları geri durdur Allah’ım. Bu sofralar mamurdur, bu sofralarda Halil İbrahim bereketi bulundur Allah’ım. Artsın eksilmesin, taşsın dökülmesin, bu sofranın sahibi, yokluk kıtlık görmesin Allah’ım. Yiyenlere helal, yedirenlere hayır, hasenat, olması için; ölmüşlerimizin ruhu için; Allah rızası için El-Fatiha…

Sofra Duası 3

Nimeti Celilullah, bereketi Halilullah, şefaat ya Resulullah. Allah’ım bize vermiş olduğun bu çeşitli nimetler için sana sonsuz hamdü senalar olsun. Nimetini daim, vatanımızı kaim, nesillerimizi âlim eyle Yarabbi. Bu ziyafeti hazırlayanların vücutlarına sıhhat, geçmişlerine rahmet ve rızıklarına bereketi ihsan eyle Yarabbi. Allah’ım bu nimetleri ekenlere biçenlere, hazırlayıp önümüze getirenlere ömür bereketi iman selameti ver. Bu sofra sahiplerini Mekke’yi Mükerreme’ye ve Medine’yi Münevvere’ye ulaştır ve Arafat’ta vakfelerde dualarda buluştur. Ya Rab soframız artsın eksilmesin, taşsın dökülmesin, bu orjinalsozler.com sofra sahipleri darlık ve yokluk görmesin, yiyenler iyilik ve şifa bulsun tüm kaza ve belalardan korunsun. Bize verdiğin nimetler için sana yeterince Şükredemediğimiz için bize dert verip derman aratma, kıtlık verip, açlıkla, bu asil milletimizi ve biz aciz kullarını terbiye eyleme Yarabbi. Ahirette Kevser şarabından içmek, sırat köprüsünden geçmek, cennet ve cemalini görmek nasip eyle Yarabbi. Yarabbel-âlemin, avuçlarını açmış ve âmin diyen bu kullarının dualarını kabul et ve günahlarını affet.
Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.

Sofra Duası 4

Sofra nur, hane mamur, kaza bela geri dur. Artsın eksilmesin, taşsın dökülmesin, Allah bereket versin. Ya rabbi. Çalışıp para kazananlara, pişirenlere yiyenlere, sana şükür diyenlere, fakirlere verenlere, vatanını, dinini sevenlere, hastalık yoksulluk gösterme Allah’ım. Kalan ömrümüzü, Geçen ömrümüzden, hayırlı kıl ya rabbi. Allah’ım! Sen affedicisin, affetmeyi seversin, anamı, babamı, nenemi, dedemi, kardeşlerimi ve bütün Müslümanları bağışla ya rabbi.
Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.

Sofra Duası 5

Hamt bizi doyuran, sulayan ve bizi Müslümanlardan eyleyen Allaha mahsustur. Hamt âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. Salat-u selam Efendimiz Muhammed (sav) ile O´nun al ve ashabının tamamı üzerine olsun. Bizi affeyle, bizi mağfiret eyle, bize rahmet eyle. Sen bizim Mevla’mızsın; kâfir kavimler üzerine galip gelmemiz için bize yardım eyle. Allah’ım rızkın ve fetihlerin her çeşidinin adedi kadar, Efendimiz Muhammed Mustafa´ya (sav) rahmet eyle. Ey istediğine rızkı hesapsız olarak yayan Rabbim! Mahlûkata minnet ettirmeden, sadece kereminin fazlıyla, kendi gayb hazinelerinden, her cihetten bizim üzerimize hesapsız olarak rızk saç, ey ikram edicilerin en cömerdi ve ey merhamet edicilerin en merhametlisi. Ya Allah ( hayra ait ) her kapıyı aç, Ya Allah ya Kâfi, ya Fettah, ya Müfettih! Hayırlı olarak aç. Allah’ım bu yemeğin sahibi ve yiyenleri mağfiret buyur. Allah’ım onların devletlerini daim, evlatlarını âlim, Salih eyle. Onlar üzerine zalimleri musallat etme! Allah’ım Fatiha suresinin sırrı hürmetine, bize birçok nimetler fazlalaştır, noksanlaştırma! 

Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.Paylaş 0 Tweetle 0 Paylaş 0

BU KATEGORİDEKİ DİĞER YAZILAR»

75 Yorum »

 1. Nihatyiğit 19 Temmuz 2017 at 22:02 -

  Yaa çok güzeldi böyle dini şeyler gösteren yayınlara teşekkür ederim.

 2. Gülperi 19 Temmuz 2017 at 22:00 -

  Yaa çok güzeldi böyle dini şeyler gösteren yayınlara teşekkür ederim.

 3. JimTaeKook 06 Temmuz 2017 at 23:13 -

  Ya acaba Şefaat-i Ya Rasülullah’tan sonra ‘yiyenlere afiyet, sofralara bereket …’diye devam eden dua yok mu?

 4. Kırşehirli 17 Haziran 2017 at 20:57 -

  Çok güzel dua.

 5. ece 08 Haziran 2017 at 18:40 -

  Çok güzel arkadaşlar dualar kabul olur inşallah.

 6. Şevval 04 Haziran 2017 at 20:35 -

  AMİN

 7. Ramazan 11 Mart 2017 at 18:42 -

  Kısa bir yemek duası.

 8. Guler 13 Şubat 2017 at 03:53 -

  Çok güzeller.

 9. Aynur 09 Şubat 2017 at 18:56 -

  Çok güzel olmuş amin amin amin.

 10. nurgul 29 Ocak 2017 at 14:01 -

  En güzel duamız.

 11. nurgul 29 Ocak 2017 at 14:00 -

  Allah’tan istedigiklerimizi yapar bizde yapariz istediklerini.

 12. İrem 24 Ocak 2017 at 11:23 -

  Hepsi çok guzel bana görede kısa 2. dua dahada kısa bu siteyi herkese tavsiye ederim SAYGILARLA.

 13. Zeynep 20 Ocak 2017 at 17:34 -

  Ellerinize sağlık çok güzel olmuş.

 14. Zeynep 20 Ocak 2017 at 17:31 -

  Çok uzun ama yine de güzel hazırlamışsınız ellerinize sağlık.

 15. Tekin Kutlu 18 Ocak 2017 at 21:37 -

  ALLAH ‘ım bizi affet. Dualarimizi kabul ve makbul eyle. Amin yeryüzü tağutlarina karşı muminleri muhafaza eyle.

Orjinal Sözler Yorum

0,818 saniyede 146 sorgu yapıldı