Hakkımızda

İnternet, dünyada ve dolayısıyla Türkiye’de büyük bir hızla gelişti, gelişmeye de devam etmektedir. Gelişen internet büyük kitlelere ulaşmayı ve hitap etmeyi başardı. Google, Facebook ve Twitter vs. gibi internet siteleri ile birlikte de büyük bir sosyal medya ortaya çıktı. Ülkemizde bu ve bunun gibi sitelere giren insanların yazıları incelendiğinde görülmüştür ki kullanıcılar  bozuk bir Türkçe kullanmaktadır. Daha da fazlası ise güzel sözlerle ilgili siteler de Türkçe’ye fazla özen göstermemektedir.

Bu sitelerde ki sayfalarda da imladan ve noktalama işaretlerinden uzak, çoğunlukla anlamsız bir Türkçe kullanıldığı görülmektedir. İşte bu noktada orjinalsozler.com sitesini kurmaya karar verdik.  Sitemizde önceliğimiz hazırlayacağımız sayfalarda kullanılan Türkçe’ye göstereceğimiz hassasiyet. Hazırladığımız sayfaların  mümkün olduğunca özgün olmasına dikkat etmekle birlikte, mutlaka sayfa düzeni ve diliyle güzel Türkçe’mize layık olacağından emin olabilirsiniz. Bu hassasiyeti gösterebilmemizde editörümüz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Şaban ŞEN’in de katkıları büyük olacaktır.

Sitemiz orjinalsozler.com eleştirilere her zaman açık olan bir site olacaktır. Gönderilen yorumlar dikkatle incelenecek ve değerlendirilecektir. orjinalsozler.com dinamik bir site olacak, her zaman kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam edecektir. Saygılarımızla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu