ÜNLÜ SÖZLERİ

Kurt Cobain Sözleri

Bu sayfamızda en güzel ve en etkileyici Kurt Cobain sözlerini bulabilme şansına sahip olabileceksiniz. Dünya gündemine ve müzik piyasasına sözleri, kişiliği ve kendine has müzik tarzı ile damga vuran bu mükemmel ismin o kadar harika sözleri var ki adeta “Çerçeve yap, duvara as” niteliğinde sözler olarak dikkat çekiyor. Günümüzde özellikle Facebook, Twitter, Pinterest ya da Whatsapp durum sözleri söz konusu olduğu zaman kuşkusuz ki Kurt Cobain belirgin bir şekilde kendini gösteriyor diyebilmekteyiz. En güzel sözleri aşağıdan rahatlıkla inceleyebilme şansına sahip olacaksınız.

EN GÜZEL KURT COBAİN SÖZLERİ

  • Kendim olduğum için nefret edilmeyi, kendim olmadığım için sevilmeye tercih ederim.
  • Aklıma gelen en kötü suç, insanlara karşı sahtekarlık yapıp yüzde yüz eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmektir.
  • Solup gitmektense yanmak daha iyidir.
  • Hayal ettiğiniz insan olmaya çalışmak içinizdeki insanı harcamaktır.
  • Kendim olduğum için nefret edilmeyi, Kendim olmadiğim için sevilmeye tercih ederim.
  • Dünya berbat bir yer ve insanlar dürüst değil. Karanlıkta ne yapacaksınız?
  • Bugün çok mutluyum bir sürü arkadaş edindim. Hepsi zihnimde.
  • Kendim gibi birisini bulamayacağımı anladığım zaman arkadaş edinmeyi bıraktım.
  • Aslında bir silah almıştım, ama ben uyuşturucuyu seçtim.
  • Başka biri olmaya çalışmak, kendinizi harcamaktır.
  • Bir arkadaş, bilinen bir düşmandan başka birşey değildir.
  • Müziğimin Çoğu Hayat Tecrübelerim Ve Duygularım Kadar Özel. Ama Şu Şarkı Sözlerinin Çoğu Bu Derece Kişisel Değil. Daha Çok TV’den, Kitaplardan Veya Arkadaşlardan Öğrenilmiş Hikâyeler. Ancak Verilen Duygu Ve His Kesinlikle Bana Ait.
  • Şarkı Söyleme Tarzımın Yoğunluğu Genelde Karnımın Üst Kısmında Toplanır; Burası Benim Haykırdığım, Hissettiğim, Içimdeki Her Şeyin Dışarı Döküldüğü Yerdir.
  • Hayatımda The Beatles Şarkılarından Daha Iyi, Daha Güzel Herhangi Bir Şarkı Duymadım.
  • Şöhret Için; Hayatımda Başıma Gelen En Kötü Şey Bu; Heyecanla Üstünüze Atlayan Orospuymuşsunuz Gibi Sizinle Konuşan İnsanlardan Daha Kötü Bir Şey Olamaz.Gerçekten İçimi Sızlatıyorlar, Çoğu Hakikaten Tam Bir Kaçık Gibi Davranıyor.
  • Keşke Bir Rock Yildizi Olma Konusunda Dersler Alsaydim, Bu Beni Bunlara Hazırlayabilirdi. Rock N Roll Hayati Patlayici Madde Gibi, Nasil Basa Çıkacağımı Bilemiyorum.
  • Hayatımda The Beatles şarkılarından daha iyi, daha güzel herhangi bir şarkı duymadım.
  • Müziğimin çoğu hayat tecrübelerim ve duygularım kadar özel. Ama şu şarkı sözlerinin çoğu bu derece kişisel değil. Daha çok TV’den, kitaplardan veya arkadaşlardan öğrenilmiş hikâyeler. Ancak verilen duygu ve his kesinlikle bana ait..
  • Akıl penis değil ki millete sokasın.

Kurt Cobain İntihar Mektubu Çevirisi

Daha çocukça şikayetleri olan, tükenmiş, deneyimli bir ahmağın ağzından konuşuyor olmak. Bu bayağı kolay anlaşılabilir bir not olmalı. Yıllar boyunca,diyelim ki, cemiyetimizin serbestliği ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alınan öğütlerin ne kadar doğru olduğunu kanıtlamıştır. Çok uzun yıllardır okuyup yazmakla birlikte dinlemekten, yaratmaktan da olduğu gibi heyecan almadım. Bunlar için kelimelerle anlatılamayacak bir suçluluk duyuyorum.

Mesela sahne arkasındayken ve ışıklar sönüp kalabalığın çılgın tezahüratı karşısında, beni hayran olduğum ve kıskandığım Freddy Mercury’e olduğu gibi etkilemedi. Gerçek şu ki sizi aptal yerine koyamam. Hiçbirinizi. Bu basitçe ne sizin ne de benim için adil değil. Aklıma gelen en kötü suç, insanlara karşı sahtekarlık yapıp %100 eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmek. Bazen sahneye çıkmadan önce saati yumruklamak, zamanı durdurmak geçiyor içimden. Kulisteyken, ışıklar söndüğünde duyduğum çığlıklar da etkilemiyor beni.
Gücümün yettiğince değer vermek için her şeyi denedim ve deniyorum. Tanrım, inan bana deniyorum, ama bu yeterli olmuyor. Benim ve bizim birçok insanı etkilediğimiz ve eğlendirdiğimiz gerçeğine saygı duyuyorum. Elden kaybolduktan sonra kıymet veren biri, o narsistlerden biri olur. Ben çok hassasım. Bir zamanlar bir çocukken sahip olduğum hevesi yeniden kazanmak için biraz uyuşmaya ihtiyacım var. Son üç turumuzda şahsen tanıdıklarıma ve müziğimizin hayranı olan tüm insanlara daha çok değer verdim, ama hâlâ herkes için beslediğim asabiyet, suçluluk ve anlayışı aşamadım.

Hepinizin içinde iyilik var ve sanırım insanları çok fazla seviyorum. Öyle çok ki, bu beni mutsuz hissettiriyor. Üzgün, küçük, hassas, değer vermeyen balık burcu. İsa oğlum! Neden tadını çıkarmıyorsunuz? Bilmiyorum!İhtiras ve anlayış yemini eden cazibeli bir karım var ve bana eski halimi çok fazla hatırlatan bir kızım. Sevgi ve neşe dolu, her gördüğü insanı öpüyor çünkü herkes çok iyidir ve ona kimse zarar vermez! Frances’ in üzgün, kendine zarar veren, ölü bir rock’çı olduğumu düşünecek olmasına dayanamıyorum. İyi yapıyorum, çok iyi. Ve minnettarım, ama yedi yaşından beri insanlara karşı genel bir nefret duydum… Sırf insanlara iyi geçinmek ve anlayış sahibi olmak çok kolay görünüyor diye. Anlayış! Sanırım sadece insanları çok sevdiğim ve onlara çok üzüldüğüm için. Geçen yıllar boyunca mektuplarınız ve ilginiz için alevler içindeki mide ağrısı cehenneminden hepinize teşekkür ediyorum.

Ben çok kararsızım, ümitsizim! Artık eski tutkum yok, ve şunu hatırla, sönüp gitmektense yanmak daha iyidir.

Barış, sevgi ve hoşgörü dileğiyle,Frances ve Courtney sunaginizda olacagim.lutfen devam et Courtney.Frances icin hayati cok daha mutlu olacak bensiz…Sizi seviyorum, sizi seviyorum!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu