GELECEĞİNİ BİLİYORDUM HİKAYESİ

Orjinal Sözler 31 Ekim 2013 3
GELECEĞİNİ BİLİYORDUM HİKAYESİ
SPONSOR BAĞLANTILAR

Belki daha önce duydunuz ya da okudunuz bilmiyoruz ama bu sayfamızda yayınladığımız Geleceğini Biliyordum hikayesini okumadıysanız mutlaka okumalısınız. Gerçek dostluğun, gerçek arkadaşlığın nasıl olması gerektiğini anlatan harika bir hikaye. Bu hikayemizi mutlaka okumalı, sitemize katkıda bulunmak için yorum bölümünden fikirlerinizi belirtmeli ve bu hikayeleri facebook sayfanızda görebilmek için sitemizi beğenmelisiniz.

GELECEĞİNİ BİLİYORDUM

Savaşın en kanlı günlerinden biriydi.
Asker, en iyi arkadaşının az ilerde kanlar içinde yere düştüğünü gördü. İnsanın başını bir saniye bile siperin üzerinde tutmayacak ateş yağmuru altındaydılar. Tam cepheden dışarı doğru bir hale yaptığı sırada başka bir arkadaşı onu omzundan tutarak tekrar içeri çekti, delirdin mi? Gitmeye değer mi?
Baksana delik deşik olmuş. Büyük olasılıkla ölmüştür bile. Artık onun için yapacak hiçbir şey yok. Boşuna kendi hayatını da tehlikeye atma sakın!
Fakat asker onu dinlemedi ve kendisini cepheden dışarı attı. İnanılması güç bir mucize gerçekleşti.  Asker o korkunç ateş yağmuru altında arkadaşına ulaştı. Onu sırtına aldı ve koşa koşa geri döndü. Birlikte siperin içine yuvarlandılar. Fakat cesur asker, yaralı arkadaşını kurtaramamıştı siperde kalan arkadaşı dedi ki: Sana değmez demiştim. Hayatını boşu boşuna tehlikeye attın. Değdi, dedi, gözleri dolarak asker. Değdi nasıl değdi? Bu adam ölmüş, görmüyor musun?
Yine de değdi. Çünkü yanına ulaştığımda henüz sağdı. Onun son sözlerini duymak, dünyalara bedeldi benim için. Ve hıçkırarak arkadaşının son sözlerini tekrarladı: Geleceğini biliyordum, geleceğini biliyordum.Paylaş Tweetle

3 Yorum »

  1. siir 03 Mayıs 2020 at 02:02 -

    Bu hikaye ile bir kez daha anladık ki, sadakat en büyük değerlerimizden birisidir. Kişi, sevdiğini hiç bir koşulda yalnız bırakmaz; bırakamaz!

  2. Kudret yağcı 04 Aralık 2017 at 00:34 -

    İnanın benim yüreğim sızladi geleceğini biliyordum diyen asker de aynı duygular içinde olduğu için bu güzel kelimeleri sarf ediyor Türkiye’min insanı dir Fatih’in askerleridir yürek bizde can bizde ben vatanım milletim devletim ve dinim için her zaman her yerde can vermeye hazırım Rabb’im bizleri vatansız devletsiz milletsiz bırakmasın Allah’ım kötü insanların şerri den korusun dinden ayırmasın Amin Ecmain

  3. Sibel Gürcan 17 Ekim 2017 at 16:28 -

    Tüylerim diken diken oldu çok güzelmiş.

Orjinal Sözler Yorum