E-MAİLİ OLMAYAN ADAM

Orjinal Sözler 06 Ağustos 2013 1
E-MAİLİ OLMAYAN ADAM
SPONSOR BAĞLANTILAR

İnternet çağında yaşıyoruz. İnterneti olmayan neredeyse kalmadı. Sizler için öyle bir hikaye hazırladık ki okuyunca çok şaşıracaksınız. Hele bu devirde nasıl olur diyeceğiniz müthiş bir hikaye. Bu devirde e-mail olmadan da neler olabiliyormuş göreceksiniz. Bir hayatın çizgisi nasıl değişir okun ve öğrenin. Herkesin okuması gereken nefis bir hikaye e-maili olmayan adam.

E-MAİLİ OLMAYAN ADAMIN GERÇEK HİKAYESİ

Microsoft’un iş ilanını duyan bir işsiz iş başvurusu için gider. Microsoft bir temizlikçi aramaktadır. Adam personel şefiyle görüşür. Personel şefi kısa bir iş görüşmesini takiben yer temizletme işleri yaptırır. İş denemesinin ardından, adama işe kabul edildiğini söyler ve kimlik bilgileri formunu uzatır. Doldurulması zorunlu alanlardan biri de e-mail adresi olan bölümdür.

Adam bilgisayarının olmadığını, dolayısıyla de bir e-mail adresine sahip olmadığını söyler. Personel şefi Microsoft olarak hele bu devirde bir e-mail adresi olmayan birini işe alamayacaklarını söyler.

Adam ne yapacağını bilmez ve kırgın bir şekilde cebindeki çok az bir parayla sebze haline gider. Sebze Haline gidip 10 kg domates almaya karar verir. Kapı kapı dolaşarak domatesleri satar ve sermayesini iki katına çıkarır. Bu şekilde devam ederek yaşamını sürdürmeye başlar. Sebze halinden aldıklarını satarak geçinmeye başlamıştır artık.

Kısa bir zaman sonra bir el arabası satın alır. Daha sonra bunu bir kamyonla değiştirir. Derken bir süre sonra bir sevkiyat filosunun sahibidir artık. 5 yıl sonra adam ABD’nin en büyük gıda distribütörü olmuştur. Artık ailesini geleceğini düşünür ve bir hayat sigortasına başvurur. Görüşmenin sonunda sigortacı teklifini göndermek üzere e-mail adresini ister. Adam e-mail adresinin olmadığını söyleyince sigortacı şöyle der:

– Çok tuhaf, bir e-mailiniz olmadan böyle bir imparatorluk kurmuşsunuz, hele birde e-mailiniz olsaydı ne olurdunuz kim bilir?
Adam düşünür ve şöyle cevap verir :” Microsoft’da temizlikçi olurdum.” Şimdi dünyanın en büyük sebze ithalatçısıdır bu kişi ve hala e-maili yoktur.Paylaş Tweetle

Yorumlar »

  1. ceren 19 Mart 2016 at 11:43 -

    Bu sözler güzel de bazıları çok da iyi değil

Orjinal Sözler Yorum