DENİZYILDIZI HİKAYESİ

Orjinal Sözler 12 Eylül 2013 1
DENİZYILDIZI HİKAYESİ
SPONSOR BAĞLANTILAR

Orjinal Sözler olarak hikayeler konusunda seçici davranıyoruz. “Hikayeler” linkimize koyacağımız hikayeler kendimizin de okurken oldukça keyif aldıklarımızdan olmasına dikkat ediyoruz. Bu seferki ders veren, ibretlik hikayemizin adı “Denizyıldızı”. İnanılmaz güzel herkesin okuması gereken bir hikaye. Okumak için yalnızca beş dakika ayırmanız yeterli olacak. Mutlaka okuyun ve bu hikayeyi facebookta paylaşın ki sevdikleriniz de bu hikayeden mahrum olmasın.

DENİZYILDIZI

Bir yazar yazı yazmak için okyanus sahillerinden birine gitmişti. Sahilde yazı yazmayı çok seviyordu. Çünkü deniz manzarası ve sesi onun kafasını tamamen boşaltıyor ve kendini çok iyi hissediyordu. Yazılarını genelde balkonda deniz manzarasına karşı yazardı.

İlerleyen zamanlarda sahilde bir genç gözüne takıldı. Genç sabaha karşı kumsalda dans eder gibi hareketler yapıyordu. Ve sonra bir şeyin daha farkına vardı. Genç her gece hep aynı saatte geliyor, saatlerce sahilde garip hareketler yapıyor ve gidiyordu. Yazar artık yazı yazmayı bırakmış her gece genci izliyordu.
Bir gece yine daktilosunu masanın üzerine koydu, bir fincan kahve aldı ve yazısına başladı. Tam o sırada yine genç çıkageldi. Artık merakı o kadar çoğalmıştı ki dayanamayıp sahile gencin yanına indi. Biraz yaklaşınca, gencin sahile vuran denizyıldızlarını, okyanusa attığını fark etti. Gence bunu niye yaptığını sordu.

Genç adam birazdan suların çekileceğini, eğer bunu yapmazsa, sahile vuran denizyıldızlarının öleceğini söyledi. Yazar gözünü sahile, uçsuz bucaksız kumlara çevirdi. Milyonlarca denizyıldızı sahili doldurmuştu. Gencin çabasının ne kadar da beyhude olduğunu düşündü ve kendi kendine gülümsedi.
Genç adama, sahile vuran milyonlarca denizyıldızını gösterdi ve “Her gece boşuna uğraşıyorsun. Bak sahilde milyonlarca var. Ne fark eder ki?” dedi.

Genç, yere eğildi, yerden bir denizyıldızı aldı, denize attı. Ve yazara dönüp, “Bak onun için fark etti” dedi.  O geceden sonra sahilde, artık iki adam dans eder gibi garip hareketler yapıyordu.Paylaş Tweetle

Yorumlar »

  1. Amine 11 Mayıs 2016 at 11:30 -

    Bence çok güzel bir şey kimimizin hikayesi

Orjinal Sözler Yorum