BAKIŞ AÇISI HİKAYESİ

Orjinal Sözler 03 Eylül 2013 0
BAKIŞ AÇISI HİKAYESİ
SPONSOR BAĞLANTILAR

İnsanların bakış açılarının ne kadar önemli olduğunu anlatan harika bir hikaye Bakış Açısı. Bu ibret verici herkesin ders alması gereken hikayeyi mutlaka okumalısınız.

BAKIŞ AÇISI

Arjantin’ li ünlü golf ustası Robert de Vincenzo, yine bir turnuvayı kazanmış, ödülünü alıp kameralara poz vermiş ve kulüp binasına gidip oradan ayrılmak üzere hazırlanmıştı. Bir süre sonra binadan çıkıp otoparktaki arabasına yürürken yanına bir kadın yaklaştı. Kadın, başarısını kutladıktan sonra ona çocuğunun çok hasta ve ölmek üzere olduğunu anlattı. Zavallı kadının hastane masraflarını ödemesi olanaksızdı. Kadının anlattığı öykü De Vincenzo’yu çok etkilemişti, hemen cebinden bir çek defterine ve kalem çıkarttı, turnuvadan kazandığı paranın bir miktarını yazdı. Çeki kadının eline sıkıştırırken de ona:
— Umarım bebeğinin iyi günleri için harcarsın, dedi.

Ertesi hafta kulüpte öğle yemeği yerken, Profesyonel Golf Derneği’nin bir görevlisi yanına geldi.
— Otoparktaki görevli çocuklar bana geçen hafta turnuvayı kazandıktan sonra yanınıza bir kadının geldiğini ve onunla konuştuğunu söylediler’ dedi.
De Vincenzo başını salladı. Evet, dedi.
Görevli:
—Size bir haberim var o zaman. O kadın bir sahtekârdır. Üstelik hasta bir çocuğu da yok!
— Sizi fena halde kandırmış efendim! ‘ dedi alaycı bir tavırla.
De Vincenzo;
—Yani ortada ölümü bekleyen bir bebek yok mu? ‘ dedi.
—Hayır, yok’ dedi görevli.
—İşte bu, bu hafta duyduğum en iyi haber! ‘ dedi De Vincenzo.

Aynı pencereden dışarı bakan iki adamdan biri sokaktaki çamuru, diğeri ise gökteki yıldızları görür. Frederick LangbridgePaylaş Tweetle

Orjinal Sözler Yorum